Anayurt Oteli Yusuf Atılgan

/wp-content/plugins/sociofluid/images/delicious_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/blinklist_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/blogmarks_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/furl_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/google_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/myspace_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/facebook_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/yahoobuzz_48.png /wp-content/plugins/sociofluid/images/twitter_48.png

“Zebercet’in gündüz düşleri”

Yusuf Atılgan’ın 1973 de kaleme aldığı romanda karakterler olağanca basit, mekân gözünüzün önüne gelebilecek, romanın geçtiği yerleri daha önce defalarca gördüğünüz izlenimine kapılabileceğiniz kadar nettir.

Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan

Romanın dili ilk başlarda biraz sıkıcı gelebilir. Fakat olaylar ilerledikçe kahramanımızın yaptığı akıl almaz işler romanın dilini ağır olmaktan çıkarıyor.

Yalnızlığın böylesine açık bir anlatımla dile getirilebildiği önemli bir romandır.
Küçük bir ayrıntı da romanın aynı isimle Ömer Kavur tarafından 1987 yılında sinemaya aktarılmış olmasıdır. Başrollerinde Macit Koper, Şahika Tekand ve Serra Yılmaz’ın oynadığı film; en az romanı kadar başarılı bir eserdir.

Kitabın Künyesi
Adı: Anayurt Oteli
Yazarı: Yusuf Atılgan
Yayınevi: YKY
1.Baskı Yılı: 2000
İlk Yayınlanma Yılı: 1973
Sayfa Sayısı: 108
ISBN: 975-08-0066-4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading …

Bu yazı 15 Kasım 2011 tarihinde PrOFeSsIOnaL tarafından Kitap – Biyografi kategorisi altına yazılmış ve 272 views defa okunmuş.

1 Yorum yapılmış…

  • 27 Kasım 2011 | Cevapla

    That saves me. Thanks for being so senslibe!

Tepki verin!Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun…

RSS okuyucu ile takip edin…

    haberler Sohbet

    Chat | Chat Aşk Add to Tagza.com: Social Bookmarking site / Link Metre Linkcenneti Blogs lists and reviews